לצחוק?!  מה אתה צוחק עליי?

כל אחד יכול לצחוק במשך 15-20 דקות מבלי להיות תלוי בבדיחות או קומדיה.

מאמר בנושא צחוק


לצחוק מבדיחות זה מצויין. הבעיה היא שאנו מורגלים שמותר לצחוק רק כשיש סיבה. כך יכולים לחלוף ימים שלמים ללא צחוק, ואיש חכם ושמו צ'רלי צ'פלין כבר אמר: יום ללא צחוק הוא יום מבוזבז. צחוק בקבוצה של אנשים זה הרבה יותר קל מכפי שחושבים: משחררים קצת את הגוף והנשימה. זוהי סדנת צחוק. יש כיום סדנאות צחוק רבות. זה ממש טרנד כי וכשמתחילים לצחוק יחד, זה ממש מדבק.


אנו מודעים שהצחוק גורם לנו הרגשה טובה ואנו מחפשים סיבות לצחוק ע"י בדיחות, הומור, סטנד- אפ, ליצנים וכו' .ד"ר אדם ניצל את סגולות הצחוק ופתח בתי ספר לליצנות רפואית אשר ע"י הומור והשתטות מצחיקים את החולים ותורמים להם להרגשה ובריאות טובה יותר. ב-1995 ד"ר מדן ערך מחקר על סגולות הצחוק ולשם כך המתנדבים שהסכימו להשתתף במחקר סיפרו בדיחות ומעשיות מצחיקות וצחקו יחדיו, התוצאות היו מדהימות אך כשנגמרו הבדיחות,הצחוק פחת ופחת, למרות שהם ידעו שהצחוק הביא להם תועלות רבות כמו: א.חיזוק המערכת החיסונית ושפור הבריאות הנפשית והגופנית. ב.התמודדות טובה יותר במשברים כעסים ופחדים. ג.שחרור וחוסר שליטה מרגיע ומשכך כאבים. ד.יצירתיות, אופטימיות והשלמה עם עצמנו ועם הסביבה. ה.מרזה, ומחזק את שרירי הפנים והאברים הפנמים של גופנו. ו.שיפור במחזור הדם וזרימתו, ותפקודו התקין של הלב. למרות כל היתרונות הללו הם לא היו מסוגלים לצחוק כפי שצחקו,כי הם התנו את צחוקם בהומור ובמצב הרוח שלהם .  הרופא הגאון חשב, חקר והגיע למסקנות מרעישות! הצחוק אינו קשור להומור- הצחוק תלוי רק בנו.  הצחוק האמיתי חייב לבוא מהבטן ולא מהראש, מהלב ולא מהשכל.


מה ההבדל בן הומור לצחוק?

ההומור הוא פעולה מוחית ולא אוניברסאלית שונה בין תרבויות,ההומור נבנה על חשבון טעויות של אנשים ומצבים מביכים. הצחוק הינו שפה אוניברסאלית בעלת פוטנציאל לאחד את כל האנושות. פעולת הצחוק ספונטאנית סוחפת ומדבקת. ללא התערבות מנטלת ונקייה מפוליטיקה דת ותרבות.
תינוק צוחק ללא סיבה כ-400 פעמים ביום. הוא לא יודע מה זה חוש הומור אך יש לו את הצחוק הכי משוחרר וסוחף שקיים. זאת ההוכחה לכך שצחוק הוא תכונה מולדת עד שמחנכים אותנו אחרת. כאשר מאות אנשים צוחקים שם לשם הבריאות הגופנית והמטלית, הם נראים אנשים בלתי שפויים משוחררים. אך עדיף להיות משוחרר בריא ומאושר ולהיראות בלתי שפוי זמנית, מאשר כלוא לנורמות החברתיות מתוסכל עצבני וחולה.
החיוך והצחוק סוללים עבורנו דרך להתמודד טוב יותר עם קשיים, מקרב לבבות ומביא עמו אופטימיות ובריאות טובה. יש לנו סיבות רבות להיות מפוחדים עצבניים מדוכים ומאוכזבים. אך אין שום תועלת לחפש סיבות להרגיש רע.( זה התפקיד של האחרים לעשות זאת) לצערנו חינכו אותנו לצחוק בצורה מאופקת ותרבותית, להתנהג ברצינות ולהתחשב בדעות הזולת,רבים מאתנו חיים ומתנהגים לא כפי שאנו רוצים אלה כפי שמקובל ורצוי לזולתנו. וחיים בתסכולים וקורבנות של הסביבה. כשאנו צוחקים צחוק פרוע ומשתטים החברה דאגת להשתיק אותנו ע"י שיפוטים וביקורות שליליות.

 

יום הולדת 50-60-70

 

מה זה בכלל סדנאות צחוק ולמה זה טוב?...

סדנת הצחוק מובילה אותנו לשמחה ולילד שבנו, מאפשרת לנו לצחוק לשחק, להשתטות וללמוד דברים חדשים ללא חשדנות ופחדים, להשתחרר מדעות קדומות וממה יגידו? לראות את המצחיק ללא שיפוטים וביקורת,לחיות בשמחה את הרגע הזה ! "העבר כבר עבר,העתיד איש לא ידע? אז מה הדאגה?האושר וצחוק תלוי רק בנו ללא השפעה של גורם חיצוני. המחקרים גילו שהצחוק התרופה הטובה ביותר בעולם ! היא זמינה אינכם זקוקים למרשם או אישור מומלץ בחום להתמכר. מחקרים מוכיחים שהמתמכרים לצחוק, חיים יותר זמן ובריאותם הגופנית והנפשית טובה יותר. יש סיבה לוותר על זה? מחקרים וניסיון שהצטבר ממספר רב של צוחקים מעידים כי צחוק מסייע בחיזוק המערכת החיסונית, משחרר את הגוף מההשפעות השליליות של מתח ודחק, עוזר להפיג דיכאון וחרדה, מסייע בהורדת לחץ דם גבוה, מצמצם התקפי אסטמה ומגביר את סף היכולת להתמודדות עם כאב. ותתפלאו, סדנאות הצחוק גם  מפתחות את חוש ההומור, מגביר את הביטחון העצמי, ומשכלל מיומנויות של תקשורת בינאישית.

בעולם בו אנו חיים היום, במציאות של מתח ולחצים יומיומיים, החיים הופכים להיות מורכבים, קשים מנשוא, ומותירים אותנו בלי הרבה סיבות לצחוק ולשמוח. כמבוגרים אנו צוחקים כ-15 פעם ביום או פחות, וזה מעט מדי מכדי להפיק את המקסימום מכל היתרונות שלצחוק יש להציע לבריאות הגוף והנפש. במחקרים רבים שנעשו בתחומי הרפואה והפסיכולוגיה, הוכח חד משמעית שהצחוק אכן יפה לבריאות והוא התרופה הטובה והבטוחה ביותר (גם זמין, גם זול, גם חוקי וגם מאוד יעיל!). אז אל תחכו שמישהו יצחיק אתכם, קחו אחריות על הצחוק והבריאות שלכם!

 

מה קורה ב-סדנת צחוק?

הסדנה היא מפגש אנושי, חברתי, שמח ומרגש שבו משחקי צחוק ושובבות. משחקים שמחזקים את התקשורת והאהבה בין המשתתפים.משחקים שמחזירים אותנו לילד הפנימי שנמצא בכל אחד מאיתנו, אך שעם הזמן נשכח ונסגר ובמקומו באו הרצינות, העייפות, ה"תפקיד" האחראי והמסכות של היומ-יום שלנו כמבוגרים. בסדנא מתאפשר לילד, שקצת נדחק הצידה עם הזמן, לצאת שוב, לצחוק בלי שיפוט וביקורת ולהנות מהפשוט שבחיוך, ריקוד, משחק וכיף עם חברים. צחוק טוב לבריאות, מדענים הוכיחו בשעת צחוק מפיק הגוף אנדורפינים שונים אשר גורמים לנו לחוש טוב יותר, מעין טריפ טבעי של הגוף שלנו (היי בנטורל).  כיום בכל העולם ניתן להשתתף בסדנת צחוק, רובן מבוססות על הנוסחה המקורית שהגה ד"ר קטאריה וחלקן על פי נוסחה אחרת שהצחוק הוא המרכיב העיקרי שלה. הנוסחה מאחורי סדנת צחוק אומרת שאין צורך לגירוי חיצוני על מנת לעורר את הצחוק.

 

את סדנאות צחוק המקוריות שלנו מעבירים מנחים מומחים שעברו הכשרה להעברת סדנאות צחוק בארץ. במפגשים הראשונים של סדנת צחוק מתחילים בשבירת הקרח. ישנם עשרות סוגי תרגילים וסוגים שונים של סדנאות. לבחירתכם סדנת צחוק המשלבת הפעלות ריקודים ושעשועים וישנן סדנאות של יוגה צחוק בהן מתרגלים יוגה וצוחקים.

אם אתם אוהבים לצחוק ופתוחים לחוויות חדשות ומסעירות, סדנת צחוק היא המתכון שלכם לחיוך רחב ובריאות הנפש. ישנן סדנאות רבות בארץ, הכי חשוב לוודא כי המנחים הם בעלי הכשרה מתאימה להעברת סדנה.

 

יום הולדת 50-60-70

 

 

איפה זה קורה? יום כיף אצלנו במרכז. כולכם מוזמנים להתגלגל...

 

>>סדנאות הצחוק המקוריות שלנו

ראו גם מאמר על יוגה צחוק

 

# לכל מאמרי רווחה

 

 

פייסבוק  אינסטגרם   טריפאדוויזר   יוטיוב   ביקורות גוגל   וואטצאפ      

 

יום הולדת 50-60-70

 

 

top