אין כמו עכו בלילות (ובימים) - סיור מודרך בעכו העתיקה

עכו, העיר הראשונה בישראל שזכתה להיכלל ברשימת האתרים של "מורשת העולם" של הארגון "אונסק"ו" של האו"ם. העיר קיבלה תנופה משמעותית עם הכרזתה לאתר מורשת ובשנים האחרונות הושקעו משאבים רבים בהקמת תשתיות, והיום עומדות לקרום עור וגידים גם התוכניות להקמת מרכזי אירוח ייחודיים, בתי מלון, מרכזי קניות וכן אטרקציות תיירותיות יחודיות.

טיול בעכו

 

 

 

 

מדריך תיירים מהזן הנדיר, שבגלל כישוריו התיאטרליים הוא ממש מחיה את התקופות השונות של עכו העתיקה בסיפורים מעניינים ומצחיקים עד כאב בטן. לו כל בניין נושא מזכרת, ועל כל תושב המתגורר בעכו העתיקה בו פוגשים במהלך הסיור יש לו סיפור הקשור למשפחתו ולעברו.

 נגיע לרחבת הכניסה של מרכז המבקרים בעכו העתיקה, לרשותכם כמה דקות להתארגנות, שירותים וכו'. נעבור לחומה המזרחית ונכנס למוזיאון אוצרות בחומה המרתק, בהמשך נצא לסיור בין חומות העיר העתיקה, נהנה מיופייה וסיפוריה של העיר הייחודית, נבקר באולמות האבירים המרהיבים עם הסיפורים הספוגים בקירותיהם, נחזה באדריכלות של הימים ההם, נשמע על הרפתקאות עבודת השחזור אשר הושלמה רק לאחרונה. נחצה את העיר העתיקה דרך מנהרת הטמפלרים, נבקר במסגד אל ג'זאר, חאן עומאר אל עומדאן, ונסיים את הסיור בשוק המיוחד, שם תקבלו זמן חופשי לבילוי ושופינג.....

 

טיולים אפשריים:

הטיול הקלאסי - כל האתרים החשובים וסיום בשוק הצבעוני מסלול היסטורי 

מסלול אשר חושף בפני המטיילים את ומיקרו קוסמוס ההיסטורי שעכו מייצגת במשך 5000 שנים. שלל של אתרים ופינות חמד לא מוכרות על אדריכלות, ארכאולוגיה והמון היסטוריים, לבחירה: בתי כנסת, כנסיות, מסגדים, עכו הצלבנית, העותמאנית, מצור נפוליון, תל עכו הכנעני, המסלול היהודי, בהאים, סופים וסיורי לילה בכלל ובמיוחד בימי הקיץ החמים "סמטאות לוחשות", ביקור בצימרים, בתי מלון בוטיק וסיפורו של הפרוייקט.

 

סיפורי בתים בעכו - סיור מיוחד במינו, מומלץ דווקא בלילה

מסלול אתני מומחז:  "תיאתר", סיור השואב את חומר הגלם שלו (הסיפורים והאגדות) מהמורשת העממית ומהזיכרון הקולקטיבי העכואי ,חומר ששמעתי מסבא מזקינים וגם מהילדות של ילד עכואי.
הסיפורים מתייחסים לאירועים היסטוריים ממבט אתני עממי .
המספר מופיע בלבוש ערבי מסורתי על תקן מספר סיפורים מהתקופה העותמאנית ותוך כדי הליכה בעכו העתיקה מספר סיפורי שכונות ,בתים ,דייגים ,על רבנים ומנהיגים.

 

סיור טעימות בשוק המקומי 
הוא מסלול המשוטט בין דוכני ואנשים במרחבי עכו עתיקה, הסיור מעבר לטעימות של דברי מאפה מקומיים, מיצים טבעיים ומתוקים המיוצרים במקום. מסלול של מפגשים אישיים וסיפורים פרטיים על מה עומד מאחורי המוצר שלהם, חוויה אנושית ללא שום צפיות מראש וזה ייחודו וכוחו של הסיור.

 

 

 

 

 

טיול בעכו טיול בעכו
טיול בעכו טיול בעכו

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פייסבוק  אינסטגרם   טריפאדוויזר   יוטיוב   ביקורות גוגל   וואטצאפ      

 

יום הולדת 50-60-70

 

 

top