יוגה נשית - יוגה לנשים

אנו זקוקות לתרגול יוגה שונה הנותן מענה לחוויות היחודיות הללו ולשינויים שחווה גופה של כל אישה

סדנת יוגה לנשים

 

תרגול יוגה הנו חיוני ומיטיב עם האישה לכל אורך חייה. על התרגול להיות מותאם לנשים, לצרכיהן המיוחדים ולשינויים הפיזיים והרגשיים שהן חוות.

 

יוגה טובה מאוד למשל לנשים צעירות לפני הריון וכן בגיל המעבר. עבודה משמעותית על רצפת האגן יכולה למנוע נזקים מצטברים לאורך החיים.

 

בתקופת ההריון ולאחריה היוגה עושה נפלאות ממש: תרגול יוגה בהיריון למשל מאפשר לאישה להכיל את ההיריון בצורה הטובה ביותר מבחינה פיזית ונפשית. תנוחות היוגה המתאימות ילוו את האישה במהלך ההיריון כדי להפחית סימפטומים האופייניים להיריון כמו כאבי גב ואגן, וורידים ברגליים, בצקות, בחילות, עצירות, קוצר נשימה ועוד. 

 בנוסף התרגול מכין את גוף האישה ללידה ומאפשר לה להתכונן מבחינה רגשית ומנטאלית על ידי הקשבה עמוקה לגוף. אישה המתרגלת יוגה במהלך ההיריון, יכולה להשתמש בה במהלך הלידה כאשר התנוחות והתנועות מאפשרות לאגן להשתחרר וללידה להתקדם.

 במהלך שיעורי היוגה להיריון האישה מקבלת כלים מעשיים ללידה, כלים כמו נשימה, הרפיה, תנוחות, תנועות ושימוש בקול המאפשרים להתמודד עם הכאב בזמן הלידה ומקדמים את הלידה.

 

התרגול בהיריון אף מכין לתקופה שלאחר הלידה ומאפשר החלמה מהירה יותר של שרירי קרקעית האגן והרגשה כללית טובה יותר.

 

חשוב שתרגול יוגה לנשים בהיריון יכלול הבנה מעמיקה של הנשימה ושל שרירי קרקעית האגן, חשוב להבין את החיבור בין תנועה לנשימה, ובין הנשימה לשרירי קרקעית האגן אותם חשוב לחזק במהלך ההיריון ולאחר הלידה.

 

יוגה בהיריון חשיבותה איננה רק במישור הפיזי, היוגה נותנת לאישה בהיריון כלים לחיבור פנימי, להקשבה, ומחזירה לה את הביטחון בגופה שיכול ומסוגל ללדת.

 

לסיכום

היוגה הנשית מעניקה לנו הנשים כלים מעשיים לשפר את איכות חיינו ובריאותינו, לחזק את גופינו ולהתמודד עם שינויים גופניים ורגשיים.  תרגול זה מומלץ לכל אישה בכל שלב בחיים, גם לנשים בהריון, אחרי לידה, נשים עם בעיות פוריות ונשים בגיל המעבר.

 

לפירוט יתר בנושא יוגה לנשים היכנסו לאתר הנפרד שלנו: רשמו בגוגל "יוגה במרכז""

 

סדנת יוגה 

יום כיף לקבוצה מפונקת ? לכו בעקבות הלב - קבלו הצעת מחיר

התוכן  שייך ל> יום האשה <

 

 

 

 

פייסבוק  אינסטגרם   טריפאדוויזר   יוטיוב   ביקורות גוגל   וואטצאפ      

 

יום הולדת 50-60-70

 

 

top